Reisetilbud

Nyhet: Elvecruise på Donau

Donau
Fra 10.800NOK.

Cruise med seilskute i Asia og Karibien

Phuket by
Fra 23.900NOK.

Øyhopping i det indiske hav

Seychellenes mindre øyer
Fra 36.100NOK.

M1803 - Cruise oppover Amazonas

Pris inkluderer: Fly t/r Oslo, transfer t/r skip, en hotellnatt, 14 netters cruise, veiledende skatter, underholdning, måltider ombord.

Spar penger og kos deg litt ekstra i løpet av cruiset.
Les om vår All Inclusive drikkepakke

 
 
Bestill cruise til Amazonas hos Fred.Olsen Travel Motta nyhetsbrev fra Fred.Olsen Travel
 

Kjappe fakta om cruiset

Dette er et cruise for deg som ønsker en uforglemmelig ferie... Bli med oss på cruise til eksotiske Amazonas. Vi flyr fra Oslo til Barbados med en overnatting i England underveis. I løpet av cruiset får du bl.a. oppleve de verdensberømte regnskogene, eksotisk dyreliv og fargerik kultur i små landsbyer. Flere opplevelser venter, bl.a. "Wedding of the Waters" i Santarem, spennende kontraster i Manaus og Amazonas største by Parintins med sitt fargerikt flytende marked.

På hvert sted tilbyr vi et stort utvalg av utflukter, noe som gjør cruiseferien ekstra spennende og innholdsrik. Utfluktene varierer fra det informative til det døsige og livsnytende. Utfluktene er meget populære og vi anbefaler å bestille i god tid før avreise.
Cruiset avsluttes på Barbados. Herfra flyr vi tilbake til Oslo via London.

Video fra Amazonas


Reiserute M1803 - Cruise oppover Amazonas

Dag Date Port Arrival Departure
01 31 Jan Wed Fly Oslo - London    
02 01 Feb Thu Fly London - Barbados    
02 01 Feb Thu Bridgetown, Barbados   Late Night
03 02 Feb Fri Cruising    
04 03 Feb Sat Cruising    
05 04 Feb Sun Cruising    
06 05 Feb Mon Macapa (Amazon Pilot Station) Early AM Late AM
07 06 Feb Tue Meeting of the waters (Santarem, Am Early AM Early AM
07 06 Feb Tue Santarém, Brazil Early AM Late PM
08 07 Feb Wed Parintins, Brazil (tender) Early AM Early PM
09 08 Feb Thu Manaus, Brazil Early AM  
10 09 Feb Fri Manaus, Brazil   Late PM
11 10 Feb Sat Cruising Amazon River    
12 11 Feb Sun Macapa (Amazon Pilot Station) Early AM Early PM
13 12 Feb Mon Cruising    
14 13 Feb Tue Cruising    
15 14 Feb Wed Scarborough, Tobago, Trinidad & Tobago Early PM Late PM
16 15 Feb Thu Bridgetown, Barbados Early AM  
16 15 Feb Thu Fly Barbados til Oslo via London