Reisetilbud

Cruise fra Karibien til England

Karibia
Fra 21.200NOK.

Nyttårscruise til Seychellene

Seychellenes mindre øyer
Fra 39.300NOK.

Cruise til Maldivene og det indiske hav

Goa
Fra 36.100NOK.

Cruise og karneval i Rio 2018

Pris inkluderer: Fly t/r Oslo, transfer, en hotellnatt før cruiset, 46 netters cruise, veiledende skatter, underholdning, måltider ombord.

Spar penger og kos deg litt ekstra i løpet av cruiset.
Les om vår All Inclusive drikkepakke

 
 
Bestill cruise rundt Sør-Amerika
            hos Fred.Olsen Travel Motta nyhetsbrev fra Fred.Olsen Travel
 

Kjappe fakta om cruiset


Smakebiter fra Rio de Janeiro

Bli med oss på et flott cruise til Brasil, Uruguay, Argentina, Portugal, Kanariøyene og Kapp Verde. For mange vil høydepunktet være karneval i Rio de Janeiro. Her tilbringer vi tre netter, og man får mulighet til å oppleve denne verdensberømte begivenheten på nært hold.

Cruiset starter i Southampton og går først til Madeira og Tenerife. Fra Kapp Verde øyene setter vi kursen mot Brasil med stopp i Fortaleza og Fernando de Noronha. Neste stopp er Rio de Janeiro med berømte strender som Copacabana og Ipanema, og attraksjonen som bl.a. Sukkertoppen. Den største begivenheten er det årlige karnevalet. Billetter til denne berømte begivenheten blir revet unna, så her gjelder det å være raskt ute.

Ferden går videre til Uruguay hvor vi besøker landets største by Montevideo. Deretter står Buenos Aires i Argentina for tur. Her blir det muligheter for å friske opp tango-ferdighetene. Vi tilbringer en natt i denne spennende byen og man kan boltre seg med sightseeing i mange varianter.

På vei nordover igjen anløper vi spennende destinasjoner hvor du bl.a. kan slappe av på idylliske strender i Punta del Este i Uruguay og boltre deg ned storbyliv Sao Paulo og Salvado. Du får også anledning til å utforske Kapp Verde, Lanzarote og Lisboa før vi avslutter cruiset i Southampton.

Vi tilbyr et spennende utvalg utflukter på alle destinasjonene. Disse er meget populære og bør bestilles før avreise.

Reiserute - Cruise og Karneval i Rio 2018

  Date Port Arrival Departure
01 Mon 22 Jan Fly fra Oslo til England   Late PM
02 Tue 23 Jan Southampton   Late PM
03 Wed 24 Jan Cruising    
04 Thu 25 Jan Cruising    
05 Fri 26 Jan Cruising    
06 Sat 27 Jan Funchal, Madeira Early AM Late PM
07 Sun 28 Jan Santa Cruz, Tenerife Early PM Late Night
08 Mon 29 Jan Cruising    
09 Tue 30 Jan Cruising    
10 Wed 31 Jan Praia, Cape Verde Early AM Early PM
11 Thu 1 Feb Cruising    
12 Fri 2 Feb Cruising    
13 Sat 3 Feb Cruising    
14 Sun 4 Feb Fortaleza, Brazil Early AM Late PM
15 Mon 5 Feb Cruising    
16 Tue 6 Feb Maceio, Brazil Early AM Late PM
17 Wed 7 Feb Cruising    
18 Thu 8 Feb Cruising    
19 Fri 9 Feb Rio de Janeiro, Brazil Early AM  
20 Sat 10 Feb Rio de Janeiro, Brazil    
21 Sun 11 Feb Rio de Janeiro, Brazil    
22 Mon 12 Feb Rio de Janeiro, Brazil   Early PM
23 Tue 13 Feb Cruising    
24 Wed 14 Feb Cruising    
25 Thu 15 Feb Montevideo, Uruguay Early AM Late PM
26 Fri 16 Feb Buenos Aires, Argentina Early AM  
27 Sat 17 Feb Buenos Aires, Argentina   Late PM
28 Sun 18 Feb Punta Del Este, Uruguay (tender) Early AM Late PM
29 Mon 19 Feb Cruising    
30 Tue 20 Feb Cruising    
31 Wed 21 Feb Santos (For Sao Paolo), Brazil Early AM Late PM
32 Thu 22 Feb Cruising    
33 Fri 23 Feb Cruising    
34 Sat 24 Feb Salvador, Brazil Early PM Late Night
35 Sun 25 Feb Cruising    
36 Mon 26 Feb Cruising    
37 Tue 27 Feb Cruising    
38 Wed 28 Feb Cruising    
39 Thu 1 Mar Cruising    
40 Fri 2 Mar Mindelo, Cape Verde Early AM Late PM
41 Sat 3 Mar Cruising    
42 Sun 4 Mar Cruising    
43 Mon 5 Mar Arrecife, Lanzarote Early AM Early PM
44 Tue 6 Mar Cruising    
45 Wed 7 Mar Lisbon, Portugal Early AM Late PM
46 Thu 8 Mar Cruising    
47 Fri 9 Mar Cruising    
48 Sat 10 Mar Southampton Early AM
48 Sat 10 Mar Fly England - Oslo Early AM